تفكر مثبت

تفکر مثبت راهی بسوی موفقیت بیشتر

با سلام به همه دوستان . با ادامه بحث قانون جذب در خدمتتون هستم. تا اینجا هدفتون رو حتما انتخاب کردید و اون رو روی کاغذ ثبت کردید . بعد از ثبت هدف ، کائنات خودش مشغول بکار میشه. جالب این است که حتی افرادی که در مسیرتان قرار می گیره همه و همه برای رسیدن به هدفتون شما را یاری می کنند. فقط چیزی که این وسط باید خیلی خیلی بهش دقت بشه اینه که همیشه و همواره تفکر مثبت نباید فراموش بشه.

در کتاب خانم اسکاول قید شده که افکار انسان ناخودآگاه به سمت افکار منفی سوق داده میشه و حتی گاهی شما اونقدر این افکار منفی درشما زیاد میشه که هر کاری می کنید نمی توانید اونها را از ذهنتون پاک کنید در این شرایط شما سعی کنید ذهنتون رو به سمت افکار مثبت راهنمایی کنید و اجازه ندهید که افکار منفی در شما نفوذ کنه . این کار گفتن راحته ولی عمل کردن به اون فوق العاده سخت است.

یادتون باشه که به هر چه می اندیشی همون میشه حالا اگه به اونچه که نمی خوای بیندیشی همون بسمتت هدایت میشه.

یادمه درکتابی خوندم که برای رهایی از افکار منفی می توانید این عمل رو انجام بدید:یک نوع مدیتیشن به نام مدیتیشن تنفسی به این صورت که: شما هر روز اول در جایی ساکت می نشینید و یا می خوابید . بطوری که راحت باشید قرار می گیرید بعد شروع می کنید به تمرکز روی شماره نفسهاتون می تونید این شمارش رو با هر دم و بازدم شروع کنید و یا هر بالا و پایین رفتن شکمتون. ابتدا افکار مختلفی به ذهنتون می یاد ولی به اونها دقت نکنید. بعد از مدتی می بینید که حتی دچار بدن درد و یا خارش می شوید در این لحظه هم خیلی ریلکس به کارتون ادامه بدید. این مدی تیشن رو 15 دقیقه از روز شروع کنید و هر هفته 5 دقیقه به زمان اون اضافه کنید تا به 45 دقیقه برسد . می بینید که افکار مزاحم و منفی از ذهنتون پاک می شود.

موفق و شاد باشی

نوشته شده در 2011/5/21ساعت 14:37 توسط گیلدا| |

با سلام به همه دوستان. در مورد فرایند خلاق یا همون تجسم خلاق و مراحل اون توضیح دادم. اما یک سوال اساسی برای هر کسی در اینجا پیش می یاد و اون اینکه اصلا هدف یعنی چه و چرا باید در زندگیمون هدف داشته باشیم؟ من در مورد این موضوع یک کتاب الکترونیک بصورت زبان انگلیسی در نت سرچ کردم و یه 2 الی 3 روزی مشغول ترجمه این کتاب بودم و حالا خلاصه ایی از این کتاب رو براتون اینجا می نویسم:

کتاب : 8 مرحله برای رسیدن به عالیترین اهداف

ابتدا باید بدانیم که چرا باید در زندگی هدف داشته باشیم؟

جواب1: تصور کنید که در یک جاده مشغول رانندگی هستید ناگهان مه شدید همه جا را می پوشاند.در این لحظه شما یک لحظه می ترسید و ناگهان ناخودآگاه پایتان را روی پدال ترمز می گذارید. حال اگر مه تمام شود شما می توانید تا فاصله های دورتر را هم ببینید اکنون شما پایتان را از روی ترمز برداشته و به روی پدال گاز می گذارید. برای شما تنها چیزی که تغییر کرده دیدگاه و یا همون نوع دیدتون است. هدف هم برای شما در واقع همون دیدگاه روشنی از  آینده است.

جواب 2:افرادی که در زندگیشون هدف دارند انسانهای مشتاق – با شهامت و سختکوشی و قویی هستند.

بعد از اینکه برای شما روشن شد که چرا باید در زندگیتون دارای هدف باشید به شرح مراحل هشت گانه آن می پردازیم:

1-      خودتان را در مدت کوتاهی در آینده مثلا 5 سال آینده تصور کنید:در این مرحله شما باید ذهنتون را از همه چیز خالی کنید و تنها به آنچه که می خواهید در مدت کم مثلا همین 5 سال آینده بدست آورید بیندیشید.شما در این مرحله به یک ذهن خلاق ، انعطاف پذیر و سوالات خردمندانه نیاز دارید.

2-      انتخاب هدف از بین آرزوهاست:برای این مرحله باید به سه سوال پاسخ دهید:چه اندازه به این اهداف نیاز دارید؟ چقدر مشتاق هستید تا آنها را بدست آورید؟و برای بدست آوردن آنها چه تواناییها و استعدادهایی دارید؟

3-      اهداف هوشمندانه باید داشته باشیم: اهداف باید هوشمندانه،مشخص،قابل اندازه گیری،بدست آوردنی،معقول ودارای محدودیت زمانی باشند. مثلا حمید اهدافش را اینطور تعریف می کند:من درک قضاوتم را در دانشگاه تهران با معدل 18 در مدت سه سال آینده تمام می کنم. این یک هدف مشخص است زیرا در تمام جنبه ها تعریف شده است.قابل اندازه گیری است چون دارای سه متغیر قابل اندازه گیری معدل،دانشگاه،و زمان 3 سال است.قابل دسترسی است چون آن را بدست آورده و با این کار به یک شهرت هم رسیده.معقول است چون به خوبی پیشرفت کرده .دارای محدودیت زمانی نیز است چون پایان آن سه سال است.

4-      باید اهدافتون با هم در یک جهت پیشرفت کند(هم تلاشی) :اهدافمان باید همدیگر را تقویت کنند و نباید در جهتهای مختلف در حال کردن باشند.بطوری که همدیگر را تضعیف کنند.

5-      باید جامع باشند:فراموش نکنید که ما مانند یک گیاه تنها نیستیم بلکه دارای پدر،مادر و خانواده هستیم. ما مجبوریم دیگران را در اهدافمان شریک کنیم . خدا-خانواده- جامعه-همسایه-هم کار.ولی باید دقت کنیم که اهدافمان نباید به دیگران تحمیل شود.

6-      ما باید مجموعه اهدافمان  را آنالیز کنیم و اگر آنها برای اجرایی شدن برای ما زیاد هستند آنها را مختصر و خلاصه کنیم.

7-      اهدافمان را روی کاغذ بنویسیم:با این کار شما می توانید موفقیتها و شکست هایمان را بسنجیم و بیشتر روی آنها دقت کنیم.همینطور شما با این کار می توانید امکان پذیر بودن آنها را هم چک کنید.

8-      اهدافتان را بیان کنید:اهدافتان را بنویسید و زیر شیشه میزتان قرار دهید و یا ان را روی دیوار نصب کنید. با این کار شما میتوانید خطاهای آنها را همانطور که دیگران در آینده خواهند دید ببینید.درباره آنها با دوستان صمیمیتان مشورت کنید و یا حتی آنها را در وبلاگتان بنویسید.همه اینها به شما کمک می کند تا اهدافتان عملی شوند.

امیدوارم که موفق باشید. اگه دوست داشتید می تونید اهدافتون رو در این پست قرار دهید ولی قبل از نوشتن اونها دقیق و درست بیندیشید و هدفهای خوب و دست یافتی رو برگزینید تا موجب بالا رفتن اعتماد به نفس و موفقیت شما در زندگی شود.

شاد و سلامت باشید.

Coming soon:

Managing the process of achieving your goals :convert your dreams into reality.

Turning words on paper into reality.

Snowball technique

Atomizing technique

منبع : 8 مرحله برای رسیدن به عالیترین اهداف .8step to setting the best goals

مترجم: گیلدا

 

نوشته شده در 2011/5/16ساعت 20:57 توسط گیلدا| |

امیدوارم که همگی مراحل فرآیند خلاق رو انجام داده باشید. اگه این مراحل رو به دقت انجام داده باشید و قوانینش رو دقیق رعایت کرده باشید . الان باید آثارش رو تو زندگیتون دیده باشید . باور نکردنیه . درسته؟منم مثل همه شما دوستان از همین زمان که مطلب فرآیند خلاق رو نوشتم شروع کردم. همونطور که در کتاب راز خوندید کائنات خودش مشغول به کار میشه و منم آثار شگفت انگیز اون رو دیدم. و چقدر باور نکردنی بود. اونقدر عجیب و سریع بود که خواهرم گفت چطوری شده که همه کارهات داره اینقدر سریع جور میشه. عجب شانسی.

بحث شانسم که می دونید خودتون با افکار و گفتار و اعمالتون شانس رو می سازید . هیچ کس خوش شانس یا بد شانس در این دنیا آفریده نمیشه . همه در بدو تولد با هم مساوی هستند فقط محیط پرورشمون شرایطش فرق داره.

اگه دوست داشتید تجربه هاتون  در مورد قانون جذب رو  اینجا ثبت کنید.

بهترینها رو براتون آرزو می کنم.

نوشته شده در 2011/5/8ساعت 11:19 توسط گیلدا| |

با سلام خدمت شما دوستان عزیز.یه مدتی بود که اصلا چیزی به ذهنم نمی رسید. اونقدر هم ذهنم مشغول بود که نه به روانشناسی فکر می کردم و نه به چیزهایی که همیشه تو زندگیم می خوام تا اینکه بالاخره به خودم اومدم و دیدم چرا اینقدر از خواسته هام و اهدافم دور افتادم . تازه به جایی رسیده بودم که هیچ هدفی تو زندگیم نداشتم. این هم اثرات نی نی تازه به دنیا اومده بود . که هیچ وقتی رو نمی تونستم به خودم اختصاص بدم. ولی بالاخره از خواب غفلت بیدار شدم و باز تصمیم به مطالعات و تحقیقات خودم گرفتم و تصمیم گرفتم که همونطور که خودم می خوام زندگی کنم. پس ناخداگاه یه راهی در مسیرم قرار گرفت که موجب شد متفاوتتر از گذشته به مطالعاتم ادامه بدم. ناخداگاه به فکر قانون جذب و راز افتادم . من دوباره شروع کردم شما هم می تونید شروع کنید . مهم نیست که از کجا آمده ایید ، مهم این است که به کجا می روید.

و این قانون جذب :

لازم دونستم که یه دفعه برم سرم اصل مطلب و این هم مراحل فرآیند خلاق:

1-     درخواست کنید

2-     باور کنید

3-     دریافت کنید

اولین قدم برای رسیدن به آرزوهاتون درخواست کردن هست. شما باید تمام خواسته هاتون رو بصورت روشن با زمان حال ساده روی کاغذ بنویسید. باید بدانید که واقعا چه می خواهید

قدم دوم باور کردن است. پیشاپیش باور کنید که آنچه می خواهید از آن شماست.تصور کنید آنچه می خواهید به شما داده شده است.و بعد صبر کنید تا خواسته اتان از راه برسد.نگران آن نباشید و به نداشتن آن هم فکر نکنید. باید طوری عمل کنید،حرف بزنید و بیندیشید که انگار دارید آن را همین لحظه به دست می آورید.

قدم سوم دریافت کردن است. همین حالا احساس کنید که بدست آورده اید. آن را لمس کنید.در این جریان احساس خوبی پیدا کنید و شاد باشید . زیرا وقتی احساس خوبی پیدا کنید ، در بسامدی که می خواهید و دوست دارید قرار می گیرید.

نوشته شده در 2011/4/25ساعت 11:37 توسط گیلدا| |

Design By : Night Melody